Елеватори в України збільшують тарифи на зберігання зерна

Аграрії майже з усіх регіонів України відтепер більше платять за зберігання зерна. =1]Крім того, елеватори також вводять додаткові платежі, пише інтернет-видання AgroPortal.

Так, за словами голови ФГ «Степове» Віталія Дубенця із Черкащини, ціна зберігання зерна у їхньому регіоні на приватному елеваторі зросла у 2,5 раза, і він вже майже заповнений. Натомість на найближчому державному елеваторі ціна залишилася старою, але зберігання зерна на ньому несе високі ризики – минулого року там зникло декілька тисяч тонн зерна.

Фермер із Полтавщини Віталій Дорошко зазначив, що в Чутовому на філіалі «Нібулону» з червня зберігання зі 65 грн. подорожчало до 101 грн. за тонну на місяць. До того ж компанія ввела додатковий платіж, якого раніше не було, — за приймання зерна потрібно платити 45 грн./тонна.

Також збільшилась ціна на елеваторах Київщини. Місцевий аграрій Олексій Новохатько розповів, що раніше зберігання коштувало 1,6 грн./тонна на день, а зараз ціна зросла і складає близько 4 грн./тонна.

Але є регіони, вартість зберігання зерна на елеваторах не змінилася. Так, на Тернопільщині вона складає ті самі 3,50 грн./тонна на день, що й раніше.