Аграрний ринок vs «Укрзалізниця»: останні нововведення

АТ «Укрзалізниця» ввело процедуру внутрішніх закритих торгів при розподілі вагонів-зерновозів для «графікових відправок» зерна. Про це поінформував 11 листопада Валерій Ткачов, експерт в сфері транспортної інфраструктури та логістики на своїй сторінці в Facebook.

За його словами, якщо вантажовідправник зерна планує графікових відправку, він повинен самостійно вказати в заявці на відвантаження в програмі «АС Клієнт УЗ» добову вартість використання вагонів УЗ.«Укрзалізниця» буде погоджувати відправку компаніям, що запропонували максимальну ставку за використання вагонів-зерновозів.

Так само він відзначив, що дане нововведення УЗ не передбачено жодним нормативним документом. Більш того, остання ставка використання вагонів-зерновозів встановлена рішенням Правління компанії від 06.09.19 (1136 грн / добу без ПДВ) і вступила в силу зовсім нещодавно - 13.10.2019 р.

«Минулі, так звані внутрішні торги компанії по розподілу графікових відправок зерна, показали істотне зростання ставок на використання вагонів (до 1500-3000 грн на добу). Прошу Міністерство інфраструктури України, АМКУ і КМУ дати оцінку діям АТ «Укрзалізниця», - прокоментував В. Ткачов.