УЗА підтримує ініціативу графікових перевезень зерна

Українська зернова асоціація підтримує  ініціативу АТ «Укрзалізниця» з впровадження механізму графікових відправлень.

 В результаті роботи такої ініціативи протягом кількох місяців – зерно до портів транспортується швидше щонайменше вдвічі, а обсяг перевезень суттєво зріс, що зумовило встановлення рекорду з перевезення зерна залізницею в жовтні – 3,8 млн тонн. Про це повідомила прес-служба УЗА.Українська зернова асоціація підтримує  ініціативу АТ «Укрзалізниця» з впровадження механізму графікових відправлень. В результаті роботи такої ініціативи протягом кількох місяців – зерно до портів транспортується швидше щонайменше вдвічі, а обсяг перевезень суттєво зріс, що зумовило встановлення рекорду з перевезення зерна залізницею в жовтні – 3,8 млн тонн. Про це повідомила прес-служба УЗА.

«Графікові нитки це часткове вирішення рекордних врожаїв зерна, які Україна встановлює щороку. Адже завдяки такому механізму, УЗ перевозить більше зерна в коротші терміни. Таким чином, зменшення витрат на перевезення, покращення оборотності вагонів та операційний ефект дозволяє виграти як перевізнику, так і зерновикам. Ба більше, експортер відтепер впевнений, що зерно відправиться і буде в чіткі терміни доставлено в порт. Завдяки цьому можемо значно ефективніше планувати роботу із флотом та забезпечувати термінал необхідним вантажем. Все це створює прогнозованість та чітке планування перевезення, ефективне та раціональне використання можливостей залізниці, що надзвичайно важливо для зернового ринку», – підкреслив Президент УЗА Микола Горбачьов.

Крім того, В УЗА підкреслюють, що варто також переглянути тарифікацію графікових відправлень та забезпечити прозорість розподілу графікових ниток.

«УЗА стоїть на позиціях, що передбачають найбільш ефективну та раціональну роботу залізниці та завжди має свою позицію щодо логістичних питань. Так, ми активно відстоюємо питання функціонування малодіяльних станцій, обґрунтовуємо важливість не впровадження автоматичної індексації тарифів на залізничні перевезення, відстоюємо інтереси зерновиків в питанні договорів приєднання, пропагуємо впровадження приватної тяги та багато чого іншого. Таким чином, ми активно займаємось покращенням залізничної логістики зерна. Тим не менш, УЗА та УЗ є над чим спільно працювати і ми раді діалогу зерновиків та залізничників, що забезпечує розвиток зернової галузі, підвищує ефективність роботи залізниці та приносить додаткові надходження в бюджет країни», – підсумував М. Горбачьов.