Якщо елеватори «Прометея» захоплять, ми їх залишимо й підемо, — Рафаель Гороян

З усіх елеваторів ГК «Прометей» на території, де зараз небезпечно працювати бізнесу, знаходяться 8 елеваторів. Попри це керівництво компанії радше покине свої потужності, ніж працюватиме з окупантами.
Про це розповів власник і голова Наглядової ради ГК «Прометей» Рафаель Гороян в интерв’ю Latifundist.com про роботу компанії під час війни.
За його словами, на Миколаївщині окупанти напали на два офіси виробничих компаній «‎Прометей»‎ у селі Піски та «‎Агро Капітал Центр» ‎у селі Добра Криниця Баштанського району. У результаті понівечено сільськогосподарську та оргтехніку, знищено документацію, зруйновані системи зважування та моніторингу — і це далеко не повний перелік завданих збитків. Крім того, постраждали склади цих двох компаній.
«До речі, коли ЗСУ відбивали ці території, то наші співробітники змогли вкрасти в окупантів два танки та камаз. Заховали і, коли території стали вільними, передали цей актив на кілька мільйонів доларів українським військовим», — коментує Рафаель Гороян.
Повідомляється, що з 33 елеваторів компанії «Прометей» на території, де зараз небезпечно працювати бізнесу, знаходяться 8 елеваторів. Зокрема,  це «Великоолександрівський елеватор», «Золочівське ХПП» та «Снігурівський елеватор», а також елеватори у Запорізькій області, а саме «Пологівський елеватор», «Прометей-Токмак», «Більманський елеватор», «Гайчурський елеватор» та «Василівський елеватор».
«Коли перший шок пройшов і ми усвідомили, що почалася реальна війна, — перевели бізнес на військовий режим й організували потужну охорону на елеваторах. Це було вдале рішення — швидко увімкнутися в роботу та десантували на елеватори охоронну команду. Якби ми цього не зробили, то на потенційно небезпечних територіях була б набагато плачевніша історія», — каже Рафаель Гороян.
Він додає, що ці елеватори «законсервовані» — керівники та охорона вже понад місяць сидять там без виїзду. Всіма необхідними речами, серед яких і їжа, працівники забезпечені.