З перших днів війни співробітники елеватора ІМК в Чернігові організували на території підприємства бомбосховище для мешканців міста. Тут були спеціально обладнані місця прихистку, куди також передали все офісне кухонне обладнання (кавоварки, чайники, мікрохвильовки) і зробили запаси води, чаю та кави. Про це йдеться у дописі компанії на її сторінці у Facebook.

Зазначається, що понад 300 містян, зокрема близько 70 дітей, знайшли на елеваторі ІМК захист від жахливих артилерійських і авіаційних обстрілів, якими понад місяць російські загарбники тероризували чернігівців. 46 ворожих снарядів влучили і в будівлі елеватора. Напис «ЗДЕСЬ ЛЮДИ» не завадив російським нелюдам бомбити підприємство. 

«Сьогодні на елеваторі усувають завдані будівлям і обладнанню пошкодження. Ми намагаємося провести ремонтні роботи власними силами й плануємо завершити протягом кількох тижнів», - повідомили в ІМК. 

В компанії подякували співробітникам елеватора «Млибор», завдяки особистій мужності і людяності яких вдалося зберегти життя сотень мешканців Чернігова і які наразі докладають зусиль, аби повернути підприємство до робочого стану.

В ІМК зазначили, що вже незабаром прийматимуть на своєму елеваторі в Чернігові новий врожай.

Організатора головного комунікаційного майданчика елеваторної галузі і керуючого партнера «ПроАгро Груп» Олега Клименка обрано президентом Асоціації елеваторів України, і з початку квітня він приступив до виконання своїх нових обов’язків. Організатора головного комунікаційного майданчика елеваторної галузі і керуючого партнера «ПроАгро Груп» Олега Клименка обрано президентом Асоціації елеваторів України, з початку квітня він приступив до виконання своїх нових обов’язків. 

За його словами, головною метою на новій посаді він наразі вважає координацію дій і сприяння діяльності підприємств елеваторної галузі з метою максимального підвищення ефективності їх роботи в умовах війни. 

Серед ключових завдань, які стоять перед Асоціацією, Олег Клименко бачить: 

   • проведення консультативної і аналітичної роботи;

   • створення інвестиційно привабливої програми післявоєнного відновлення галузі і її подальшого розвитку;

   • створення ефективної комунікації представників галузі з законодавчою і виконавчою гілками влади України, з міжнародними організаціями, інвестиційним і фінансовим бізнесом;

   • роботу над зміцненням національної і світової продовольчої безпеки.

«Для того, щоб позиція Асоціації елеваторів України авторитетно звучала на всіх рівнях, першочерговим завданням є об’єднати в її лавах більшості гравців елеваторного ринку країни, а також супутніх галузей, зокрема – виробників елеваторного обладнання, перевізників, переробників зерна і зернотрейдерів», - зауважив Олег Клименко. 

Він наголосив, що двері Асоціації відчинені для всіх зацікавлених підприємств, компаній і фахівців галузі. Разом голос елеваторників лунатиме гучніше, а досягнення цілей за рахунок синергії зусиль буде швидшим.

З усіх елеваторів ГК «Прометей» на території, де зараз небезпечно працювати бізнесу, знаходяться 8 елеваторів. Попри це керівництво компанії радше покине свої потужності, ніж працюватиме з окупантами.
Про це розповів власник і голова Наглядової ради ГК «Прометей» Рафаель Гороян в интерв’ю Latifundist.com про роботу компанії під час війни.
За його словами, на Миколаївщині окупанти напали на два офіси виробничих компаній «‎Прометей»‎ у селі Піски та «‎Агро Капітал Центр» ‎у селі Добра Криниця Баштанського району. У результаті понівечено сільськогосподарську та оргтехніку, знищено документацію, зруйновані системи зважування та моніторингу — і це далеко не повний перелік завданих збитків. Крім того, постраждали склади цих двох компаній.
«До речі, коли ЗСУ відбивали ці території, то наші співробітники змогли вкрасти в окупантів два танки та камаз. Заховали і, коли території стали вільними, передали цей актив на кілька мільйонів доларів українським військовим», — коментує Рафаель Гороян.
Повідомляється, що з 33 елеваторів компанії «Прометей» на території, де зараз небезпечно працювати бізнесу, знаходяться 8 елеваторів. Зокрема,  це «Великоолександрівський елеватор», «Золочівське ХПП» та «Снігурівський елеватор», а також елеватори у Запорізькій області, а саме «Пологівський елеватор», «Прометей-Токмак», «Більманський елеватор», «Гайчурський елеватор» та «Василівський елеватор».
«Коли перший шок пройшов і ми усвідомили, що почалася реальна війна, — перевели бізнес на військовий режим й організували потужну охорону на елеваторах. Це було вдале рішення — швидко увімкнутися в роботу та десантували на елеватори охоронну команду. Якби ми цього не зробили, то на потенційно небезпечних територіях була б набагато плачевніша історія», — каже Рафаель Гороян.
Він додає, що ці елеватори «законсервовані» — керівники та охорона вже понад місяць сидять там без виїзду. Всіма необхідними речами, серед яких і їжа, працівники забезпечені.

Тема елеваторної інфраструктури є однією з ТОПових для учасників українського агропромислового комплексу в останні роки, адже зростаючі обсяги виробництва сільськогосподарської продукції задають відповідні тренди.

Верховний Суд України відхилив касаційну скаргу відповідача за нововиявленими обставинами на рішення господарського суду Черкаської області, яким повністю задоволено позовні вимоги обласної прокуратури щодо скасування незаконно оформленого права приватної власності на майно Уманського елеватора вартістю понад 66,5 млн. грн.

Сторінка 1 із 5