Аграрії майже з усіх регіонів України відтепер більше платять за зберігання зерна. =1]Крім того, елеватори також вводять додаткові платежі, пише інтернет-видання AgroPortal.

Так, за словами голови ФГ «Степове» Віталія Дубенця із Черкащини, ціна зберігання зерна у їхньому регіоні на приватному елеваторі зросла у 2,5 раза, і він вже майже заповнений. Натомість на найближчому державному елеваторі ціна залишилася старою, але зберігання зерна на ньому несе високі ризики – минулого року там зникло декілька тисяч тонн зерна.

Фермер із Полтавщини Віталій Дорошко зазначив, що в Чутовому на філіалі «Нібулону» з червня зберігання зі 65 грн. подорожчало до 101 грн. за тонну на місяць. До того ж компанія ввела додатковий платіж, якого раніше не було, — за приймання зерна потрібно платити 45 грн./тонна.

Також збільшилась ціна на елеваторах Київщини. Місцевий аграрій Олексій Новохатько розповів, що раніше зберігання коштувало 1,6 грн./тонна на день, а зараз ціна зросла і складає близько 4 грн./тонна.

Але є регіони, вартість зберігання зерна на елеваторах не змінилася. Так, на Тернопільщині вона складає ті самі 3,50 грн./тонна на день, що й раніше.

Асоціація Елеваторів України інформує, що Програма USAID з аграрного і сільського розвитку  (АГРО) оголошує Запит Цінових Пропозицій (ЗЦП) на постачання техніки для тимчасового зберігання зерна в рукавах/мішках для субреципієнтів програми субгранту АГРО «Підтримка ММСП зернового напрямку в доступі до послуг зі зберігання та сушки зерна». 

В результаті цього ЗЦП, Проект АГРО очікує підписати Рамкову Угоду (РУ) – або, можливо, декілька РУ – для встановлення конкретних рівнів цін та параметрів для замовлення цих товарів. Це дозволить Проекту АГРО
видати окремі замовлення на закупівлю за потребою цих товарів протягом наступних 6 (шість) місяців.

Технічне завдання:

Розділ 3 містить технічну специфікацію товарів, які можуть бути замовлені по РУ. Усі товари, що пропонуються у відповідь на цей запит, повинні бути новими та невикористаними. Крім того, всі товари із споживання електричної енергії повинні працювати на 240 В, 50 Гц. Наразі конкретну кількість, яку потрібно придбати під цією рамковою угдою (РУ), отриманою в результаті цього запиту, невідомі. Конкретна кількість залежатиме від потреб Проекту АГРО України. Окремі замовлення на купівлю будуть видаватися відповідно до РУ, як тільки виникатиме потреба в додаткових товарах.

Необхідні документи: 
Для надання учасникам тендеру допомоги при підготовці пропозицій, нижче наведено перелік документів, які необхідно включити до пропозиції у відповідь на цей ЗЦП:
Супровідний лист, підписаний уповноваженим представником учасника тендеру (шаблон наведено у Розділі 4)
Офіційна пропозиція зі специфікаціями пропонованого обладнання (приклад формату наведено у Розділі 3 та Додатку 1 Цінова Пропозиція до Запиту Цiнових Пропозицiй (ЗЦП) No. AGRO-RFQS1-
133-148/1)
Контактні дані трьох (3) представників минулих або теперішніх клієнтів із зазначенням відповідних товарів/послуг, що постачалися/надавалися протягом минулих трьох (3) років і найкраще демонструють кваліфікації та досвід роботи компанії;
Копія ліцензії на здійснення відповідної діяльності або реєстраційного свідоцтва учасника тендеру (детальніша інформація наведена у Розділі 1.5)
Підписане уповноваженим представником учасника тендеру Документальне Підтвердження Заяви Про Відповідальність (див. Розділ 5)

Запитання стосовно технічних або адміністративних вимог цього ЗЦП повинні бути надіслані не пізніше, ніж о 18:00 за Київським часом 1 вересня 2022 року електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 

Пропозиції треба надіслати електронною поштою не пізніше, ніж о 18:00 за Київським часом 8 вересня 2022 року. Пропозиції електронною поштою слід надсилати на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..
У будь-якій кореспонденції у зв’язку з цим ЗЦП, будь ласка, зазначайте ЗЦП № AGRO-RFQ-S1-133-148/1.

Завантажити деталі

Завантажити додаток

Довідково:

Проект АГРО – це п’ятирічний проект, що фінансується USAID і реалізовується компанією Кімонікс Інтернешнл. Мета проекту АГРО – прискорення економічного розвитку сільських громад України, які потребують найбільшої підтримки, шляхом покращення управління в сільськогосподарському секторі, що сприятиме розвитку більш продуктивних, сучасних та прибуткових мікро-, малих та середніх сільськогосподарських підприємств (ММСП), які успішно інтегруватимуться в конкурентні українські та міжнародні ринки.

Цілі проекту AГРО:

  • Підвищення продуктивності та покращення доступу до ринку в цільових ланцюгах створення вартості;
  • Покращення ключових допоміжних функцій;
  • Вдосконалення норм і положень у сільськогосподарському секторі.

Як наслідок, проект AГРО збільшить доходи сільськогосподарських мікро-, малих і середніх підприємств (ММСП) і їхній доступ до фінансування, створить справедливий і прозорий ринок сільськогосподарських земель (земельна реформа), що зменшить корупцію в аграрному секторі.

Крім того, наскрізними пріоритетами проекту АГРО будуть: боротьба проти корупції, динамічне навколишнє середовище, гендерна рівність і соціальна інклюзія (GESI), залучення приватного сектору, рух до самодостатності, а також співпраця, навчання та адаптація (CLA).

 
 

З перших днів війни співробітники елеватора ІМК в Чернігові організували на території підприємства бомбосховище для мешканців міста. Тут були спеціально обладнані місця прихистку, куди також передали все офісне кухонне обладнання (кавоварки, чайники, мікрохвильовки) і зробили запаси води, чаю та кави. Про це йдеться у дописі компанії на її сторінці у Facebook.

Зазначається, що понад 300 містян, зокрема близько 70 дітей, знайшли на елеваторі ІМК захист від жахливих артилерійських і авіаційних обстрілів, якими понад місяць російські загарбники тероризували чернігівців. 46 ворожих снарядів влучили і в будівлі елеватора. Напис «ЗДЕСЬ ЛЮДИ» не завадив російським нелюдам бомбити підприємство. 

«Сьогодні на елеваторі усувають завдані будівлям і обладнанню пошкодження. Ми намагаємося провести ремонтні роботи власними силами й плануємо завершити протягом кількох тижнів», - повідомили в ІМК. 

В компанії подякували співробітникам елеватора «Млибор», завдяки особистій мужності і людяності яких вдалося зберегти життя сотень мешканців Чернігова і які наразі докладають зусиль, аби повернути підприємство до робочого стану.

В ІМК зазначили, що вже незабаром прийматимуть на своєму елеваторі в Чернігові новий врожай.

Організатора головного комунікаційного майданчика елеваторної галузі і керуючого партнера «ПроАгро Груп» Олега Клименка обрано президентом Асоціації елеваторів України, і з початку квітня він приступив до виконання своїх нових обов’язків. Організатора головного комунікаційного майданчика елеваторної галузі і керуючого партнера «ПроАгро Груп» Олега Клименка обрано президентом Асоціації елеваторів України, з початку квітня він приступив до виконання своїх нових обов’язків. 

За його словами, головною метою на новій посаді він наразі вважає координацію дій і сприяння діяльності підприємств елеваторної галузі з метою максимального підвищення ефективності їх роботи в умовах війни. 

Серед ключових завдань, які стоять перед Асоціацією, Олег Клименко бачить: 

   • проведення консультативної і аналітичної роботи;

   • створення інвестиційно привабливої програми післявоєнного відновлення галузі і її подальшого розвитку;

   • створення ефективної комунікації представників галузі з законодавчою і виконавчою гілками влади України, з міжнародними організаціями, інвестиційним і фінансовим бізнесом;

   • роботу над зміцненням національної і світової продовольчої безпеки.

«Для того, щоб позиція Асоціації елеваторів України авторитетно звучала на всіх рівнях, першочерговим завданням є об’єднати в її лавах більшості гравців елеваторного ринку країни, а також супутніх галузей, зокрема – виробників елеваторного обладнання, перевізників, переробників зерна і зернотрейдерів», - зауважив Олег Клименко. 

Він наголосив, що двері Асоціації відчинені для всіх зацікавлених підприємств, компаній і фахівців галузі. Разом голос елеваторників лунатиме гучніше, а досягнення цілей за рахунок синергії зусиль буде швидшим.

З усіх елеваторів ГК «Прометей» на території, де зараз небезпечно працювати бізнесу, знаходяться 8 елеваторів. Попри це керівництво компанії радше покине свої потужності, ніж працюватиме з окупантами.
Про це розповів власник і голова Наглядової ради ГК «Прометей» Рафаель Гороян в интерв’ю Latifundist.com про роботу компанії під час війни.
За його словами, на Миколаївщині окупанти напали на два офіси виробничих компаній «‎Прометей»‎ у селі Піски та «‎Агро Капітал Центр» ‎у селі Добра Криниця Баштанського району. У результаті понівечено сільськогосподарську та оргтехніку, знищено документацію, зруйновані системи зважування та моніторингу — і це далеко не повний перелік завданих збитків. Крім того, постраждали склади цих двох компаній.
«До речі, коли ЗСУ відбивали ці території, то наші співробітники змогли вкрасти в окупантів два танки та камаз. Заховали і, коли території стали вільними, передали цей актив на кілька мільйонів доларів українським військовим», — коментує Рафаель Гороян.
Повідомляється, що з 33 елеваторів компанії «Прометей» на території, де зараз небезпечно працювати бізнесу, знаходяться 8 елеваторів. Зокрема,  це «Великоолександрівський елеватор», «Золочівське ХПП» та «Снігурівський елеватор», а також елеватори у Запорізькій області, а саме «Пологівський елеватор», «Прометей-Токмак», «Більманський елеватор», «Гайчурський елеватор» та «Василівський елеватор».
«Коли перший шок пройшов і ми усвідомили, що почалася реальна війна, — перевели бізнес на військовий режим й організували потужну охорону на елеваторах. Це було вдале рішення — швидко увімкнутися в роботу та десантували на елеватори охоронну команду. Якби ми цього не зробили, то на потенційно небезпечних територіях була б набагато плачевніша історія», — каже Рафаель Гороян.
Він додає, що ці елеватори «законсервовані» — керівники та охорона вже понад місяць сидять там без виїзду. Всіма необхідними речами, серед яких і їжа, працівники забезпечені.

Тема елеваторної інфраструктури є однією з ТОПових для учасників українського агропромислового комплексу в останні роки, адже зростаючі обсяги виробництва сільськогосподарської продукції задають відповідні тренди.

Сторінка 1 із 6