Уряд прийняв проект щодо впровадження приватної тяги

Приватні локомотиви розпочинають роботу на залізничних коліях загального користування.

Про це 4 грудня заявив  міністр інфраструктури Владислав Криклій за підсумками засідання Уряду.

Урядом прийнято постанову Кабінету міністрів України «Про реалізацію пілотного проєкту щодо допуску приватних локомотивів до роботи окремими маршрутами на залізничних коліях загального користування». Мінінфраструктури визначатиме умови проведення пілотного проєкту, дільниці залізничної інфраструктури загального користування та учасників пілотного проєкту.

«Допуск приватної тяги до роботи дозволить частково вирішити питання дефіциту тягового рухомого складу Укрзалізниці та протестувати функціонування ринку залізничних перевезень в умовах роботи декількох залізничних перевізників, відпрацювати технічні та технологічні особливості реалізації доступу до залізничної інфраструктури, дослідити  питання організації безпеки руху при експлуатації приватних поїзних формувань на залізничній мережі загального користування», — зазначив В. Криклій.
Міністр інфраструктури наголосив, що  Міністерство має пропозиції від компаній щодо участі у проєкті, представники бізнесу висловили готовність закупити необхідний рухомий склад та провести навчання машиністів.

В повідомленні також зазначили, що крім вирішення проблеми нестачі тягового рухомого складу, участь в пілотному проєкті дозволить потенційним майбутнім приватним перевізникам протестувати готовність компаній до відкриття ринку залізничних перевезень.